Prof. Kołaczkowski, UJ CM: Kierunek Drug Discovery and Development otwiera perspektywy pracy w szeroko pojętym sektorze farmaceutycznym

„W dzisiejszych czasach współpraca nauki i biznesu przebiega różnie. Niemniej jednak jest to kluczowy aspekt rozwoju innowacyjnej gospodarki i musimy wszyscy się starać by taka współpraca układała się jak najlepiej” – mówi prof. Marcin Kołaczkowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum w rozmowie z ISBnews.TV

Są dwa ważne kierunki współpracy nauki i biznesu.

„Z jednej strony uczelnie muszą być partnerami dla środowiska biznesowego oferującymi najwyższej jakości badania naukowe. Z drugiej strony uczelnie to kuźnie kadr dla biznesu” – dodaje prof. Kołaczkowski.

Kierunek Drug Discovery and Development uruchomiony na Wydziale Farmaceutycznym Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego otwiera perspektywy pracy w szeroko pojętym sektorze farmaceutycznym.

„To jest kierunek otwarty wraz z naszymi partnerami strategicznymi Adamed Fharma oraz Selvita and Ryvu w Krakowie. Razem układaliśmy program i razem organizujemy staże wakacyjne dla studentów. Pracownicy tych firm prowadzą wraz z nami zajęcia na uczelni. Perspektywy pracy są naprawdę szerokie” – mówi prof. Marcin Kołaczkowski. – „Staramy się dać studentom przede wszystkim dobre podstawy, tak by byli odporni na manipulacje i fake newsy”.