Biomaxima umieszczona przez 'Financial Times’ w rankingu najszybciej rosnących firm Europy

Biomaxima została wyróżniona w rankingu FT 1000: Europe’s Fastest Growing Companies, zestawiającym 1000 firm z Europy, które osiągnęły najwyższą dynamikę wzrostu przychodów w latach 2018-22 (CAGR). BioMaxima znalazła się w rankingu w kategorii „Health Care & Life Sciences” po raz pierwszy, podała spółka.

„Bardzo cieszymy się, że dynamiczny rozwój BioMaximy został zauważony i że spółka znalazła się w tym prestiżowym rankingu dziennika 'Financial Times’. Taki rozwój był możliwy dzięki reinwestowaniu zarabianych przez spółkę środków, oraz dzięki systematycznej ciężkiej pracy całego naszego zespołu. Konsekwentnie realizujemy strategię budowy silnego polskiego producenta testów służących do diagnostyki zakażeń, jedynego w regionie Europy Środkowej producenta systemów do oznaczania lekowrażliwości. Idąc za ciosem, już w najbliższych miesiącach uruchomimy nowy zakład produkcyjny który przeniesie BioMaximę na kolejne poziomy rozwoju” – powiedział prezes Łukasz Urban, cytowany w komunikacie.

Nowy zakład produkcyjny pomieści produkcję systemów służących do oznaczania lekowrażliwości (AST), zwiększone moce produkcyjne szybkich testów diagnostycznych, suplementów do produkcji podłoży mikrobiologicznych, a także odczynników do diagnostyki molekularnej. Znaczącym elementem rozbudowy mocy wytwórczych objętych inwestycją będzie również istotna rozbudowa mocy wytwórczych w segmencie podłoży mikrobiologicznych a także krążkowych systemów dyfuzyjnych do oznaczania lekowrażliwości na terenie już istniejącego zakładu, przypomniano.

BioMaxima działa na rynku diagnostyki laboratoryjnej. Jest producentem podłoży mikrobiologicznych, systemów do oznaczania lekowrażliwości, a także szerokiej gamy odczynników oraz sprzętu do diagnostyki in vitro. Spółka jest również dystrybutorem produktów uznanych światowych firm diagnostycznych takich jak Nova Biomedical, Mitsubishi Chemical, Biolog Inc, Accelerate Diagnostics, Inc. BioMaxima jest notowana na rynku głównym GPW od 2022 r.

(ISBnews)