Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–Projekt ustawy o jakości w opiece zdrowotnej, po okrojeniu z kontrowersyjnych treści, ma zostać przedstawiony jako projekt poselski, a nie rządowy, co pozwoli ominąć etap konsultacji i wprowadzić zaproponowane rozwiązania na pierwszym majowym posiedzeniu Sejmu. Z informacji „DGP” wynika, że z projektu mają zniknąć m.in. przepisy dotyczące tzw. no-fault, czyli obowiązku nakazującego lekarzom zgłaszać działania niepożądane, a także pomysł przekazania 50 mln zł z budżetu NFZ na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej.

Rzeczpospolita
–W ramach tzw. rewizji Krajowego Planu Odbudowy Ministerstwo Zdrowia rezygnuje z ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa – w rewizji KPO mowa jedynie o poprawie efektywności ekonomicznej zadłużonych placówek.

Puls Biznesu
–Medicover w nieco ponad dwa lata stworzył drugą w kraju sieć w branży fitness – ma na koncie 10 przejęć i 131 klubów pod 13 szyldami. Koszt przejęć wyniósł łącznie ponad 500 mln zł. Grupa podkreśla, że wciąż widzi białe plamy do zagospodarowania i po intensywnym okresie akwizycji chce przyspieszyć rozwój organiczny.