Holger Pfeiffer objął stanowisko prezesa firmy Bayer w Europie Środkowo-Wschodniej

Holger Pfeiffer objął funkcję prezesa firmy Bayer w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech oraz szefa dywizji Pharmaceuticals w regionie, podała firma. Pfeiffer zastąpił na tym stanowisku Markusa Baltzera.

Jako prezes firmy Bayer oraz szef dywizji Pharmaceuticals Pfeiffer chce skupić się na rozwijaniu firmy oraz wprowadzaniu innowacji za pośrednictwem zróżnicowanych i elastycznych zespołów, podano.

„Pfeiffer jest menedżerem z ogromnym doświadczeniem, również międzynarodowym. Od 17 lat rozwija karierę w sektorze farmaceutycznym. 13 lat temu dołączył do firmy Bayer, w której pełnił szereg funkcji kierowniczych w obszarach onkologii oraz market access. Ostatnio zajmował stanowisko wiceprezesa Cluster Division Head Oncology w regionie EMEA2, obejmującym 41 rynków z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki” – czytamy w komunikacie.

Nowy szef firmy Bayer jest mikrobiologiem – studia ukończył na Uniwersytecie w Kolonii. Ma tytuł Master of Business Administration w zakresie zarządzania w sektorze farmaceutycznym, uzyskany w International School of Management w Dortmundzie. Holger Pfeiffer przeprowadzi się z Berlina do Warszawy.

Bayer to międzynarodowe przedsiębiorstwo, którego działalność skupia się na obszarach  Life Sciences, jakimi są ochrona zdrowia i produkcja żywności. Grupa zatrudniała około 101 000 osób, a wartość jej sprzedaży w 2022 r. wyniosła 50,7 mld euro. Wydatki na badania i rozwój – przed uwzględnieniem pozycji nadzwyczajnych – wyniosły 6,2 mld euro.