Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–W aptece, bez wizyty u lekarza, można zaszczepić się na grypę, jednak jest to iniekcja odpłatna. Teoretycznie od października zakwalifikowanie do szczepienia i wykonanie go w aptece może być sfinansowane przez NFZ, lecz w praktyce będzie to możliwe dopiero po podpisaniu umowy między apteką a NFZ. Brakuje jednak przepisów wykonawczych, które mają wejść w życie 1 listopada.

Puls Biznesu
–Do programu Google for Startups Growth Academy: AI for Health zostało zakwalifikowanych 30 startupów, w tym cztery pochodzące z Polski. To Talkie.ai, pracujący nad systemem ułatwiającym realizację połączeń telefonicznych z pacjentami; StethoMe, opracowujący inteligentny stetoskop; Biocam z kapsułką endoskopową oraz Labplus, zajmujący się oprogramowaniem dla urządzeń medycznych automatyzującym analizę badań laboratoryjnych.
–Na Uniwersytecie Jagiellońskim powstał innowacyjny projekt trójwymiarowej wizualizacji ludzkiego serca zrealizowany przez zespół HEART (Heart Embryology and Anatomy Research Team). Projekt ma wesprzeć proces diagnostyki chorób układu sercowo-naczyniowego.