Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, pokieruje pracami zespołu ds. chorób zakaźnych. Zespół zajmie się monitorowaniem i oceną sytuacji dotyczącej zagrożeń związanych z chorobami zakaźnymi.
–Ze względu na ciągle pojawiające się nowe zakażenia Covid-19 minister zdrowia Izabela Leszczyna zdecydowała o zakupie kolejnych szczepionek – do 19 stycznia Agencja Rezerw Strategicznych dostarczy 80 tys. dawek do placówek POZ, aptek, szpitali i domów pomocy społecznej.
–Jak zapowiedział minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek, w ciągu kilku dni ruszą kontrole kierunków lekarskich – jako pierwsze sprawdzone zostaną niedawno powstałe kierunki, co do których są największe wątpliwości. MNiSW nie wyklucza cofnięcia pozwoleń dla tych uczelni, które nie dostaną pozytywnej opinii Państwowej Komisji Akredytacyjnej.

Dziennik Gazeta Prawna
–Z rozmów „DGP” z politykami i ekspertami wynika, że depenalizacja aborcji jest bardziej prawdopodobna od liberalizacji przepisów.