Ryvu podtrzymuje plan rozpoczęcia badania fazy II związku SEL24 w DLBCL w II poł. 2024 r.

Ryvu Therapeutics podtrzymuje, że rozpocznie nowe badanie fazy II związku SEL24 w DLBCL (chłoniak rozlany z dużych komórek B) w II poł. br. oraz że włączy do badań klinicznych RVU120 ponad 100 pacjentów w 2024 r., poinformował członek zarządu i dyrektor medyczny Hendrik Nogai.

„Plany pozostają niezmienione, wciąż zamierzamy rozpocząć badanie w II poł. 2024” – powiedział Nogai podczas webinaru, odnosząc się do badania fazy II SEL24 w DLBCL.

Członek zarządu poinformował także, że dotychczas publikowane badania uwzględniają 10 pacjentów w badaniu RIVER-52 i 6 w badaniu RIVER-81, ale spółka zamierza włączyć łącznie 100 w obu badaniach do końca 2024 r.

W połowie marca największy akcjonariusz i prezes spółki Paweł Przewięźlikowski informował, że Ryvu rozpoczęło już dwa strategiczne badania RVU120, a około połowy roku planuje uruchomić dwa kolejne badania fazy II w hematologii. Do końca roku planowało włączyć do badań klinicznych ponad 100 pacjentów. Planowało również rozpoczęcie „wkrótce” nowego badania fazy II MEN1703 (SEL24) w DLBCL, w ramach umowy licencyjnej z Menarini Group.

Ryvu Therapeutics zostało założone w 2007 r. (jako Selvita). Jest polską firmą biotechnologiczną rozwijającą innowacyjne małocząsteczkowe związki o potencjale terapeutycznym w onkologii. Ryvu Therapeutics jest notowane na głównym rynku GPW; wchodzi w skład indeksu sWIG80.

(ISBnews)